עמותת אחינועם בראשות האחים איל, רפי ומשה אדרעי פועלת רבות לקידום החברה בישראל

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח ששמה לעצמה למטרה לדאוג לצמצום הפערים בחברה הישראלית. עם מערך מתנדבים הפועל מצפון ועד דרום וכן שימת דגש על טיפוח של ערי הפריפריה, אין ספק כי מדובר בעמותה אשר פועלת רבות לקידום החברה בישראל, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות. מהן התוכניות המרכזיות של העמותה? להלן הפרטים.

הכירו את עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לעתידם של בני ובנות הנוער המתגוררים באזורי הפריפריה. אחת מהתוכניות המרכזיות והחשובות ביותר של העמותה היא תוכנית ליווי ארוכות טווח המיועדת בעבור בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, כאשר העמותה מפעילה את המתנדבים לטובת איתור של נערים ונערות אשר זקוקים לסיוע ולמעשה מספקת בעבורם מעטפת אישית הכוללת בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם להתגבר על המחסומים והקשיים ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מעטפת מלאה החל מגיל התיכון ועד להשתלבות במסגרת הצבאית, אקדמאית ובהמשך גם בשוק התעסוקה.

תוכנית זו הצליחה לסייע לאלפי נערים ונערות, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות המופיעות באתר הרשמי של העמותה כמו גם בגיבוי המלא מצד הרשויות וגורמי החינוך אשר רואים בתוכנית הזו כסיפור הצלחה של ממש. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית ליווי ארוכות טווח נוספת המתרחשת בערי הפריפריה, כאשר שימת הדגש של מייסדי העמותה היא להרחיב אותה לערים נוספות ובהתאם לכך להוביל למימוש החזון – צמצום פערים.

 

 

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

תוכנית נוספת שזוכה לאהדה גדולה היא תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. תוכנית זו התחילה בזמן מגפת הקורונה, וזאת לאחר שהעמותה קיבלה פניות רבות מצד משפחות אשר היו מעוניינות לקבל מחשבים בעקבות מצב כלכלי שלא אפשר לבצע רכישה של מחשב חדש. רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו להרים את הכפפה ולצאת במבצע ארצי לאיסוף של מחשבים חדשים ומחודשים, כאשר במסגרת התוכנית הזו הצליחה העמותה להעניק מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ ובערי הפריפריה. לאור ההצלחה, תוכנית זו נמשכת גם בימים אלו ממש, כאשר דרך האתר הרשמי תוכלו גם אתם לקחת חלק לטובת קידום התוכנית ובהתאם לכך מתן סיוע בעבור תלמידים ותלמידות.

קידום של בני נוער בני העדה האתיופית

תוכנית קידום של בני נוער בני העדה האתיופית נולדה בעקבות ההשראה אותה קיבלו המייסדים בעקבות סיפור העלייה של בני העדה, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מעטפת שמתחילה בגיל 16 ובמסגרתה מקבלים המשתתפים את הכלים והידע לטובת הגברת המוטיבציה להשתלבות בתפקידי קצונה, פיתוח של מיומנות פיזית וכן יכולת מנטלית, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות בצבא. מעל ל-95% מבוגרי התוכנית הצליחו להגשים חלום ולהתקבל לתפקידים מבוקשים בצבא כולל קבלת דרגות הקצונה, כאשר העמותה מספקת גם לאחר סיום הקריירה הצבאית מעטפת בדמות חלוקה של מלגות.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שהוקמה בשנת 2018 ללא מטרות רווח. העבודה המאומצת של המייסדים לצד המתנדבים נושאת פירות, הן בשל היכולת לסייע לדור העתיד להתפתח ולהתגבר על מחסומים והן בשל היכולת לספק מעטפת מלאה הנמשכת למשך שנים ארוכות. עם גיבוי מלא ותמיכה מצד הרשויות, אין ספק כי מדובר בעמותה מובילה וחשובה בנוף הישראלי.

נגישות