רשתות קמעונאות? כדאי שתאחסנו את הנתונים שלכם בענן

רשתות קמעונאות עוסקות במגוון תחומים. הן עשויות למכור מוצרים מסוגים רבים ושונים, אך בדבר אחד הן בוודאות עוסקות תמיד – בעיבוד מידע. זה המידע על מוצריהן שיש לתעד ולנהל, מידע על ספקים שונים, עובדים וכן הלאה. כל זאת, מחייב ניהול אחסון וגם גיבוי ברמות גבוהות. מה היא הדרך לעשות זאת בפועל? כיצד משתלב בכך מחשוב הענן? ומה מציעה GNS בנושא זה?

גיבוי ואחסון לרשתות קמעונאיות

בתור עסקים גדולים, רשתות קמעונאיות מייצרות מידע רב למדי. האופן שבו הוא מאוחסן ומגובה, יהיה פעמים רבות פנימי, בתוך מערך המחשוב של העסק עצמו. זהו פתרון נוח וקלאסי, אבל מוגבל ומסרבל מבחינות רבות. בעזרת אחסון נתונים בענן, ניתן להרחיב את האפשרויות במידה ניכרת. תוכלו להשתמש בשרות מסוג זה, כאמצעי נוח ומהיר, להרחבת היקף האחסון שעומד לרשותכם. כל זאת, ללא מגבלת נפח.

מה מציעה GNS?

GNS מציעה שירותי ענן מסוגים שונים, כולל שירותי אחסון וגיבוי. פרטי שרות זה, ממחישים את היכולות השימושיות שמעמיד לרשותכם אחסון בענן: בעלות של החל מ-$9 לחודש בלבד, תוכלו לאחסן מידע ללא הגבלת נפח, עם Scaling קל ופשוט. התשלום הוא רק עבור שעות השימוש בפועל בשירות האחסון. המידע המאוחסן יקבל גם גיבוי אוטומטי בכל יממה. תוכלו לאחסן כל מה שדרוש לכם – קבצי גיבוי ושחזור, קבצי ארכיון, נתונים עבור ביג דאטה, ענן היברידי, Cloud-native, אובייקטים לרכיבי AI ועוד. השרות מצטיין בזמינות של 99.99% מכל מקום, תוך הבטחת ביצועים גבוהים וכמה שפחות Latency, בעזרת 13 חוות שרתים. אבטחת העברת המידע יכולה להתבצע באמצעות SSL (HTTPS). שירותי האחסון של GNS מוצעים ללא התחייבות לטווח ארוך והם תואמים לשירות Amazon Simple Storage Service (שמכונה S3). כמו כן, זמינה תמיכה מקצועית, אשר זמינה 24/7.

 

רשתות קמעונאות? כדאי שתאחסנו את הנתונים שלכם בענן

 

שילובים שונים

עסקים הם תחום דינאמי והצרכים עשויים להשתנות מאוד בין עונה לעונה ואפילו בימי השבוע השונים. מחשוב ענן מספק לכם את הגמישות, לשלב אותו במערך המחשוב הפנימי שלכם בצורות רבות. תוכלו לאחסן, לארכב או לגבות. תוכלו לבצע שילובים שונים של כל אלה. תוכלו גם לאחסן לטווח ארוך או אולי להיעזר בשרות לצורך אחסון היקפים גדולים של מידע זמני. תוכלו כמובן לאחסן חלק מהמידע באופן פנימי וחלק בשירות הענן וכך גם לגבי הגיבויים. ייתכן שתעדיפו שחלק ממידע זה, שהוא רגיש במיוחד, יישאר דווקא פנימית בעסק, בשליטתכם. הכול אפשרי וזמין – הגמישות הזו היא יתרון מרכזי של שירותי הענן באשר הם.

בקונטקסט רחב יותר

רשתות קמעונאות לא עוסקות במחשוב כעקרון, אלא בתחום שבו הן פעילות כקמעונאיות. המחשוב הוא רק הכרח טכני אשר מסייע. לכן יש היגיון לצמצם אותו במידת האפשר וככל שזה מתאים. שירותי ענן מסייעים לממש זאת. לכן כדאי לזכור, שלצד שירותי האחסון והגיבוי בענן, יש שירותי ענן שימושיים רבים נוספים. אצל חברת GNS לדוגמה, תמצאו גם שירותי ענן מהסוגים הבאים:

  • שירותי התאוששות מאסון והמשכיות עסקית – השלמה טובה לשירותי אחסון וגיבוי.
  • שרתים וירטואליים – VPS או Virtual Private Servers. שירות גמיש מאוד ורב שימושים.
  • ERP – מערכת Enterprise Resource Planning כשרות. המחשה ליכולת של שירותי ענן לתת מענה, גם למערכות מחשוב מורכבות יחסית.
  • שירותי אבטחה שונים – לשם הגנה ממתקפות DDoS על אתר העסק ועוד.
  • שירותי עזר לשיפור ביצועי שרתים – Load Balancers, Content Distribution Network.

כמו כן GNS מציעה Kubernetes מנוהל, One-Click Apps, שירותי NOC ותמיכה טכנית, תחזוקת שרתים ותמיכה.

לסיכום

מומלץ לרשתות קמעונאיות לשקול שימוש בשירותי גיבוי ואחסון בענן, כאמצעי לייעול והוזלת פעילויות אלה.

נגישות