קיצור קיבה הוא הליך מקובל לצורך הרזיה, אבל כדאי שתדעו מה לעשות כשהעניינים מסתבכים

אלפי אנשים עוברים ניתוח קיצור קיבה בשנה והפופולאריות של התהליך רק מעלה הילוך. מדובר בכלי מדהים עבור התמודדות עם השמנת יתר ובכלי שמסייע לנהל אורח חיים יותר תקין ובריא. עם זאת, לצד העובדה שמדובר בתהליך רפואי שנועד לסייע ברמה הרפואית ולהבטיח שיפור באיכות החיים, לעיתים אנשים מתמודדים עם מגוון סיבוכים רפואיים שנגרמו בעקבות ההליך, וכאן ראוי לקחת בחשבון שייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. מכאן שבין אם עומדים לקראת הליך קיצור קיבה ובין אם עברתם את ההליך לאחרונה ובעקבות כך התעוררו קשיים משמעותיים, טוב לדעת שיש מה לעשות – מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית.

הליך בטוח שעשוי להיכשל

נכון להיום, יותר מחצי מסך האוכלוסייה המערבית סובל מהשמנת יתר, מצב שמאתגר את הביטחון העצמי ושמציב שורה של סיבוכים רפואיים. מכאן שניתוח קיצור קיבה לא פעם נתפס כהליך אידאלי עבור התמודדות עם הבעיה. ההליך מקטין את הקיבה בצורה ניכרת, מה שמאפשר לאכול פחות ולחוש יותר שבעים. באופן כללי מדובר בהליך בטוח שנהנה מ-70% הצלחה. כאן ניתן למצוא 3 סוגים מובילים של ניתוחים: ניתוח באמצעות שרוול, טבעת ושימוש בבלון תוך קיבתי. כאן נעצור לציין שלכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, ויש להתייעץ עם רופא על התהליך ושכן יש לדעת כל שיטה עשויה להיכשל בשל טעות אנוש. מכאן שאם עברתם את ההליך ובעקבותיו נוצר נזק משמעותי, הגיע הזמן להבין מהי רשלנות רפואית בהליכים השונים ומהי המשמעות מבחינתכם המטופלים – הגיע הזמן להבין כיצד מגיבים ומשיגים צדק.

 

 

מה מגדיר רשלנות רפואית?

מהי אם כן רשלנות רפואית ומה אפשר לעשות כאשר מתמודדים עם נזקים שנגרמים בעקבות כך? ובכן רשלנות רפואית היא מצב שבו טיפול רפואי סטה ממידת הזהירות הנדרשת ובשל כך נגרם נזק משמעותי. כאן נחדד שלא בהכרח כל ניתוח כושל ואף לא כל ניתוח שהוביל לנזק ייחשב כרשלנות רפואית, אלא יש להוכיח קשר ישיר בין התנהלות לקויה לבין גרימת נזק משמעותי. מכאן שבין אם בעקבות הניתוח סובלים מנכות, מזיהום, מהשתנת יתר וכדומה, הרי שייתכן שישנה עילה להגיש תביעה. אלו תרחישים עשויים לתמוך בכך שהגופים הרפואיים אכן סטו מהתנהלות מקצועית תקינה? ובכן לצורך הדוגמה אם טרם הניתוח לא ערכו כראוי הערכה פסיכיאטרית, אם בתום הניתוח לא ליוו כנדרש את המנותח, או אם טרם הניתוח לא הסבירו כנדרש מהם גורמי הסיכון של כל שיטה, הרי שיש מקום לבחון קשר ישיר בין רשלנות לגרימת הנזק.

כל שעליכם לעשות

יש להצליח להוכיח שקיים קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית לבין גרימת הנזק. על מנת לבצע זאת נדרשים לעשות שני דברים: לקבל החלטה שמגישים תביעה ולמצוא עו"ד שמתמחה ברשלנות רפואית ושמנוסה בייצוג מקרים שנוגעים לניתוחי קיבה. כאן נמליץ לבחון היטב את הרזומה של עו"ד, את הזמינות שלו ואף את החיבור האישי. מה מבחינת עלויות? לא בהכרח משמעותי. קחו בחשבון שלעיתים עו"ד שעולה יותר יוביל לסכומי פיצויים הרבה יותר גבוהים, משמע ההוצאה תתגלה ככדאית. מה מעבר? מהרגע שבו מקבלים החלטה להגיש תביעה הכרחי לאסוף כל תיעוד רפואי רלוונטי.

מגישים תביעה – מה הלאה?

אם אכן מקבלים החלטה להגיש תביעה, יש לצפות לעבור בדיקה רפואית אצל רופא מומחה מטעמכם. חוות הדעת הרפואית שתתקבל תהווה עדות מכרעת בעת המשפט. עוד נציין שיש לצפות להתנהלות ממושכת, אם כי גם נהוג להגיע לידי פשרה באמצעות שירותי גישור, כך שזוכים לקבל את סכומי הפיצויים יחסית בהקדם.

נגישות