האם התזונה שלנו היא אחת הסיבות לנשירת שיער אצל נשים?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה נפוצה שמתרחשת אצל מעל ל 50% מהנשים, בעקבות מגוון רחב של סיבות כמו למשל לחץ, גנטיקה, שינויים הורמונליים  לאחר היריון אך גם בעקבות חוסרים תזונתיים. למעשה, שורה של מחקרים מצאו קשר ישיר בין התזונה לבין נשירת שיער, בעקבות מחסור בחלבונים כמו גם ויטמינים אשר אחראיים בין היתר על חוזק השיער אבל גם על צמיחה מחודשת של הזקיקים. אם אתן מדגלות על ארוחות, נוטות לוותר על ירקות ופירות כמו גם דגים ובשר, סביר מאוד להניח כי אחת הסיבות לנשירה שלכן היא התזונה. כיצד תוכלו לעכב את הנשירה דרך התזונה? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

תזונה מאוזנת – המפתח להתמודדות עם נשירת שיער

על מנת ליצור תהליך של עיכוב נשירה וכן צמיחה של שיער חדש, מומלץ כבר עכשיו ליצור שינוי תזונתי שיוביל גם לעיכוב הנשירה. דרך אתר  Balding המתמחה בתחום של נשירת שיער ניתן להבין לעומק את ההשפעה של התזונה על השיער, בייחוד לאור העובדה כי מזון מתועש הם נטולי סיבים כמו גם רכיבים תזונתיים החשובים לבריאות אך לא פחות מכך גם לבריאות הקרקפת, ועל כן ההשפעה של מזון שאינו בריא או מזין מספיק היא בעלת השפעה אדירה על המראה של השיער, קצב הנשירה וכן עידוד של יצירת שיער חדש מזקיקי השיער הקיימים. זאת ועוד, מאכלים שונים כמו למשל פיצה מתעכלים בצורה שונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו כמו גם מובילים להצטברות של בעיות עיכול שמשפיעות גם הן באופן ישיר על קצב הנשירה. על כן,

 

 

כיצד ניתן להתגבר על מחסור תזונתי? ובכן, הכירו את עולם תוספי התזונה

מעבר לשינוי התזונתי, מומלץ לשלב בתהליך של התמודדות עם נשירת שיער גם תוספי תזונה ייעודים כמו למשל תוסף תזונה ביוטין. עולם תוספי התזונה הוא עולם מרתק שהתקדם בצורה משמעותית בעשור החולף, לא מעט בזכות פיתוח של תוספי תזונה מומלצים שנמצאו כבעל אפקט מצוין על הגוף אך לא פחות מכך גם על נשירת שיער. על מנת ליצור התאמה מדויקת בין התוסף לבין המצב הבריאותי שלכן, מומלץ לגשת לבצע בדיקות דם אצל הרופא וכן לבחון האם קיים מחסור תזונתי בדמות מחסור בברזל, סידן ואבץ שכולם משפיעים באופן ישיר על קצב הנשירה. בנוסף, התייעצות עם הרופא לגבי נטילה של תוספים היא חיונית, כל זאת מתוך מטרה ליצור התאמה מדויקת שתוביל ליצירה של שגרת תזונה חדשה הכוללת גם הגברה של מזון איכותי לצד תוספי תזונה ייעודים המכילים רכיבים טבעיים בלבד, וללא תופעות לוואי.

מזון מומלץ לנשירת שיער

שינוי תזונתי הוא חיוני לטובת התמודדות עם נשירה, כאשר רצוי לבצע את ההתאמה של תפריט התזונה בליווי אישי מצד תזונאית המתמחה בתחום, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שגרה בריאה שתשפיע לא רק על הבריאות שלכן אלא גם על מראה השיער. תזונה מאוזנת היא המפתח להתמודדות עם נשירה כפי שיעידו נשים רבות שדיווחו על שינו דרמטי בהיקף וקצב הנשירה, בעקבות הגברת הצריכה של סיבים תזונתיים, ירקות, פירות וכן מזון עשיר בסידן, מינרלים כמו גם ויטמינים. בסקירה זו תוכלו למצוא מאכלים מומלצים שיעזרו לטיפוח השיער, ובכך להוביל ליצירה של שינוי שישפיע לא רק על היכולת להתמודד עם הנשירה אלא גם ליצור מראה שיער בריא ומבריק.

לסיכום

אם אתן סובלות מנשירת שיער, סביר מאוד להניח כי הנשירה מתרחשת על רקע של מחסור תזונתי. החדשות הטובות הן ששילוב של מזון איכותי ומזין לצד תוספי תזונה ייעודים יכול ליצור שינוי ממשי שיגיע לידי ביטוי בפרק זמן קצר, כחלק מיצירה של שגרה בריאה שתוביל גם לשיער בריא, מלא ועם מינימום של נשירה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות