בשר איכותי וטרי – רק במעדני גורמה!

הסיפור המקסים של רשת מעדני גורמה התחיל מקצבייה במרכז הארץ שנפתחה בשנת 1972. אהרון עזר ז"ל החליט ללכת בעקבות החלום שלו להיות קצב והקים אטליז ברמת גן. עם הזמן, אותה קצבייה איכותית ומוצלחת שפתח גדלה והפכה לרשת הקצביות הידועה, מעדני גורמה, שרובנו מכירים היום.

השירות ברשת מעדני גורמה ברמה אחת מעל כולם

לרשת מעדני גורמה יש סניפים בפריסה ארצית, כולל קצביות בזכיינות ברשתות מזון גדולות, ושירות אונליין מצוין. אם בחרתם להגיע לאחד הסניפים, תוכלו ליהנות משירות חם ואישי.

אם אתם גרים רחוק מאחד מ-9 סניפי הבית של הרשת, כמו קצבייה באזור המרכז, תוכלו למצוא את המוצרים שלה ברשתות מזון כמו מחסני השוק, רשת יוחננוף, קואופ-שופ, מרכולית, סופר-סופר, אדום-ירוק והסל שלי.

סוגי הבשרים של מעדני גורמה

ברשת מעדני גורמה יש תשומת לב מיוחדת לאיכות הבשר. החברה מייבאת בעצמה את רוב הבשרים שהיא מציעה ללקוחותיה מאירופה וארגנטינה, ומקפידה לבחור אותם מזני הבקר המשובחים ביותר – ואגיו, בלאק אנגוס ועוד.

אלה סוגי נתחי האיכות הנמכרים ברשת:

סינטה

נתח הסינטה יכול להפוך לרוסטביף מושלם או להתבשל כנתח שלם. מדובר בנתח פופולרי ואהוב, שביכולתו להפוך כל ארוחה לעשירה במיוחד. באנגלית, נתח זה נקרא גם סירלוין (sirloin) ואצל הקצב מספרו 11. כידוע, סינטה הוא נתח עשיר בטעם בשרי עמוק שמתאים מאוד לצלייה.

אסאדו (שפונדרה)

נתח האסאדו (או short rib באנגלית) קרוי על שם שיטת הצלייה הפופולרית ביותר באמריקה הדרומית. זהו נתח בשר בקר מספר 9 והוא מגיע עם עצם ארוכה. מדובר בנתח שומני וסיבי ולכן מתאים ביותר לבישול ארוך שיהפוך אותו לעסיסי, עשיר בשומן שנמס בפה ויוציא את כל הטעמים הבשריים העמוקים שלו.

פילה מדומה

פילה מדומה הוא נתח בשר שמספרו 6. הטעמים הבשריים שלו טובים, והוא יקבל מרקם עסיסי ורך במיוחד בבישול או צלייה ארוכים. בכך הוא דומה לנתח האסאדו. הנתח חלקלק והוא מוקף בסיבים רבים. למרות ששמו ומראהו דומים לפילה בקר אמיתי, הוא מתאים יותר לתהליכי בישול ארוכים לעומת פילה בקר שמתאים יותר לצלייה קצרה.

טומהוק

טומהוק הוא סטייק שנחתך יחד עם חמישה ס"מ ומעלה של עצם אסאדו. לסטייק הטומהוק יש עצם ארוכה יחסית והוא נראה נתח מרשים, אך המרקם שלו חמאתי, והוא עשיר בטעמים.

פיקניה

פיקניה, או כפי שמכנים אותו בישראל – שפיץ צ'אך, הוא נתח משובח עם מרקם עסיסי וטעמים עמוקים כמו נתח הסינטה. אפשר להכין את הפיקניה בכמה דרכים כנתח שלם וגם כסטייקים.

חזה בקר (בריסקט)

בריסקט הוא נתח בשר שמספר 3, והוא מגיע מהחלק הקדמי התחתון של החזה. הוא נחשב לקשה באופן יחסי לעומת שאר הנתחים מפני שהוא ממוקם בחלק שמצוי כל הזמן בתנועה. על אף זאת, הוא עתיר בקולגן ושומן. בישול ארוך ירכך את הבריסקט וישמור על הטעם הבשרי העשיר שלו.

אונטריב

אונטריב (או באנגלית chuck), הוא נתח בשר מספר 2. זהו נתח גדול שמתחיל בצוואר וממשיך אל הבטן. לבשר זה יש טעם חזק ועמוק מאוד, ומפני שהוא קרוב לאנטריקוט, הוא מקבל ממנו חלק מהטעמים הטובים שלו. אונטריב הוא נתח יחסית שומני, כמו הפיקניה, ויש בו גם רקמות חיבור רבות המתפרקות תוך כדי הבישול.

נגישות